Elmer w bibliotece

Ostatnie dni w naszej bibliotece upłynęły nam pod znakiem „Elmera”. Pani @Natalia i Pani @Iwona wspólnie przygotowały cykl zajęć na podstawie książki pt. „Elmer”. Jest to historia o zabawnym słoniku, który wyróżniał się wśród innych zwierzą kolorem. Jak się okazało, to wcale nie wygląd świadczy o naszym zachowaniu czy też o tym jacy jesteśmy w stosunku do innych. I tak pierwszą grupą jaką obie Panie prowadzące gościły były „Pszczółki”, następnie „Liski” i „Jagódki”, zaś w piątkowy poranek pojawiły się „Sówki”. Wszystkie grupy z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kątach Wrocławskich najpierw zostały oprowadzone po bibliotece oraz z bliska przyjrzały się pracy bibliotekarza. Młodsze grupy po wysłuchaniu opowiadania ułożyły wielkiego Elmera z kolorowych puzzli, po czym świetnie poradzili sobie z kolorowankami, przedstawiającymi oczywiście głównego bohatera zajęć. Starsze dzieci maiły za zadanie wykleić za pomocą różnych materiałów takich jak filc, papier, bibuła, cekiny na dużym arkuszu papieru postać słonia. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wizytę.